Obec Obec Čierna Lehota
Čierna Lehotaokr. Rožňava

Elektronická (e-mailová) adresa na doručovanie žiadostí o voľbu poštou v REFERENDE vyhlásenom na 21.január 2022

Na účely podávania žiadostí o voľbu poštou z cudziny voličov s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky, ktorí sa v čase referenda budú zdržiavať mimo jej územia, obec Čierna Lehota po vyhlásení referenda zverejňuje elektronickú (e-mailovú) adresu na doručovanie žiadostí o voľbu poštou.

obec@obecciernalehota.sk

Čierna Lehota dňa 11.11.2022

Ing. Potočná Iveta
starostka obce

Dátum zvesenia: 22. 1. 2023 Zodpovedá: Správca Webu

Zverejňovanie

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Meniny a výročia

Meniny má Edmund, Edmunda, Elza

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Pranostika na akt. mesiac

Keď zima dobre drží v decembri a v januári, bude pekný rok.

Pranostika na akt.deň

Keď je prvý december mokrý, veští ľavnú zimu.

Aktuálne informácie od nás
Priamo vo vašom telefóne
Viac o aplikácii
Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu na

História obce Čierna Lehota

Prvá písomná zmienka pochádza z polovice 16. storočia, obec ale vznikla už v 15. storočí na valašskom práve. Názov Lehota označoval určitú dobu, počas ktorej osídlenci nemuseli platiť dane a iné poplatky. „Čierna“ je pravdepodobne vďaka tmavej siluete hôr v pozadí. Obyvatelia sa zaoberali najmä pastierstvom. Svedčí o tom postava sv. Vendelína, patróna pastierov v obecnom erbe. Obec zohrala dôležitú úlohu počas SNP, keď bola v tunajších horách zriadená poľná nemocnica. Tieto ťažké časy pripomínajú tri pamätníky a pamätná izba SNP.